Skip to main content

Udělejte si pořádek v Google Analytics

By 16.8.201623 prosince, 2019Práce

A je to tady – po letech očekávání se v Analytics konečně objevila možnost přesunu služeb mezi jednotlivými účty. Na první pohled to možná nevypadá jako nějaká bomba, ale je to funkce, na kterou čekala jak řada firem, tak i agentur a konzultantů.

Proč? Důvodů je několik – stále se setkáváme s klienty, u kterých je problém získat přístup ke statistikám, protože jejich „vlastníkem“ je agentura, která jim měření zakládala. Pokud s ní není rozumná řeč, bylo často nutné založit účet nový, což ale znamenalo přijít o historická data.

Z druhé strany – řadě klientů jsme zakládali službu v době, kdy byl přístup k Analytics omezený a prakticky jediným řešením bylo seskupovat je pod agenturním účtem, pro který jsme získali pozvánku. Roky to tak už samozřejmě neděláme, ale kolem roku 2006 to téměř jinak nebylo možné.

V neposlední řadě to umožní i udělat si konečně v účtech pořádek.

Jak na to

Není to nic složitého – v administraci Google Analytics stačí vybrat příslušnou službu a přepnout se do jejího nastavení.

Přesun GATady se objevilo nové tlačítko – Přesunout službu.

GA - přesun

Vybere se cílový (nový) účet (nejvyšší úrovně), potvrdí změny a je prakticky hotovo. Výhodou je, že se službou se přenáší i její veškeré nastavení, včetně filtrů, uživatelů, cílů a dalších možností, které u služby již existují.

GA

Celý transfer trvá pouze několik minut a funguje bez problémů.

Dokončení přesunuJedinou komplikací tak je, že potřebujete oprávnění jak pro původní, tak pro cílový profil a že nový účet musí existovat. U firmy, která má jedinou doménu to znamená založit nové měření, aby došlo ke zřízení účtu a po přesunu služby tu novou (na webu nepoužitou) zase smazat.

Ale zas takový problém to není – a pořádek v účtech za to opravdu stojí.