toskansko3

Pod toskánským sluncem – I ❤ Toskánsko

S trochou nostalgie a sentimentu vzpomínám na devadesátá léta minulého století,kdy jsme byli v Toskánsku poprvé. Dnes je jiné, více komerční, přesto stále krásné.

Cesta po Apulii

Bella Puglia

Mám rád Itálii. Někdy před dvaceti lety jsme objevili Toskánsko, v tu dobu ještě bez davů turistů a poměrně levné. Následoval Řím, Dolomity, Benátky, Kampánie, Sicílie… a Apulie.

Tioga Pass

Skončili jsme jasná zpráva

Náš americký výlet se chýlí ke konci, čeká nás posledních pár dní a pak přes oceán domů. Ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, jedeme dál.

Americký západ

Do hor i do města hazardu

Pomalu opouštíme červené skály a kaňony, míříme do města hazardu – Las Vegas. Benjamin Siegel, zvaný Bugsy, který v roce 1946 otevřel první kasino na Stripu asi netušil, co tady jednou vyroste. Egyptská pyramida, Socha Svobody, Benátky, Eiffelovka…

DSC_1033

Zemí kaňonů a červených skal

Tenkrát na západě, Bezstarostná jízda, 2001 Vesmírná Odysea, Forrest Gump, Mission: Impossible II, Vertical Limit – to je jen zlomek z filmů, ve kterých jsou scény z Marlboro Country – ikony amerického západu.

DSC_0269

Až na Divoký západ

Když jsem před čtyřiceti lety hltal májovky, o návštěvě hor a prérií jsem mohl jen snít. A to jsem netušil, že Karel May nikdy v Americe nebyl a filmy se točily v (tehdejší) Jugoslávii.

DSC_0692

Čínou na kolech

Letadlo čínských aerolinek nás veze dalších 1500km na jih, do oblasti řeky Li, jedné z nejoblíbenějších a snad i nejkrásnějších destinací v Číně. Přistáváme v Guilinu, kde na nás čeká řidič, který nás odveze k městečku Yangshuo.

DSC_0129

Říší středu na jih

V Pekingu jsme to hlavní viděli, je čas přesunout se na jih – do Šanghaje. Na výběr je letadlo nebo vlak – vlak je výrazně levnější a časově to vyjde téměř nastejno. Aspoň něco cestou uvidíme.

DSC_0008

Do Říše středu

Cesta do Číny může vypadat jako bláznivý nápad, zvláště pro někoho jako já, kdo si ideální dovolenou představuje v Hospodě Na mýtince. Splynout s davem téměř jeden a půl miliardy Číňanů, to je skoro výzva.

DSC_0433

Dolomity – zas a znovu

Je málo míst, kam se opakovaně vracím – a mezi nimi jsou letní Dolomity na prvním místě. Kolikrát jsem jel od Brenneru dolů k Bolzanu, aniž bych přemýšlel o tom, co může být okolo. Až jednou mi kamarád poslal pár fotek – a byl jsem ztracen.