Skip to main content

Seiser Alm a špenátové taštičky

By 8.9.200920 října, 2021Cesty

Projíždíte-li hlubokým údolím od Brennerského průsmyku dále do Itálie, možná ani netušíte, kolik krásy se ukrývá za vysokými kopci, které míjíte kolem sebe. Jedním z nejkrásnějších koutů dolomitské přírody je náhorní vápencové plato Seiser Alm.

Seiser Alm se řadí rozlohou 27km2 k největším alpským pastvinám v Evropě. Rozkládá se vysoko nad údolími Fasso, Grodner a Eisack. Zatímco v zimě zde ožívají četné vleky a sjezdovky, od jara do podzimu je Seiser Alm rájem pro turisty a cyklisty. Značené turistické cesty vedoucí po rozkvetlých loukách, jako korálky rozseté seníky, na pastvinách se pasoucí krávy a horští koně – haftlingové představují pro milovníky přírody ráj, v tomto případě i tak trochu zapomenutý.

Nad vší tou krásou se pak tyčí mohutné hřbety masivů Schlern a Plattkofel. S 320 slunečnými dny v roce a podnebím ovlivněným středomořským klimatem máte jistotu krásného počasí a příjemného putování. Na výběr jsou lehké turistické trasy s mírným převýšením, stejně jako obtížné horské túry vyžadující zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Vždy se vám dostane impozantních výhledů a scenerií až se tají dech. A stádo koní uprostřed turistické stezky může být i příjemným zpestřením…

Na konci cesty čeká na unavené poutníky některá z horských chat, kde můžete ochutnat výborné jihotyrolské speciality – jihotyrolský špek na prkénku, domácí sýr, špekové knedlíčky v polévce, špenátové knedlíky nebo špenátové taštičky Schlutzskrapfen.