Skip to main content

Jak se zbavit oznámení z webů

By 7.7.201723 prosince, 2019Práce

Upozornění z webových stránek jsou možná dobrý nápad, ale všeho moc škodí. Navíc úplně stejná oznámení vám často chodí i na telefon a na počítači jsou zbytečná, ruší při práci, čtení… Nebo jen prostě bezmyšlenkovitě odklepnete okno v prohlížeči a časem vás začne otravovat.

push notifikace

Oznámení se zobrazují až poté, co je v prohlížeči povolíte, výchozí nastavení prohlížečů je totiž „vždy se dotázat“, naštěstí si tedy stránky nemohou notifikace povolovat samy.

Povolení oznámeníZpůsobů, jak se těchto „push notifikací“ zbavit, je několik. Není to složité, jen se musí trochu hledat. Ukážeme si, jak to řešit v prohlížeči Chrome a v Mozille.

Snadný a rychlý způsob je kliknutí na ikonku zámečku (nebo „i“) v adresním řádku. Rozbalovací nabídka kromě další informací obsahuje i oznámení, vyberete „blokovat vždy na tomto webu“ a je hotovo. V případě jedné stránky vyhovující řešení, pokud vás otravuje stránek víc, bude potřeba se podívat o něco hlouběji.

Google Chrome

V případě Google Chrome půjdeme do nastavení – tři tečky v pravém horním rohu.

Google vzhled a provedení s oblibou mění, zobrazené provedení je sice aktuální, ale kdo ví, jak dlouho vydrží.

V základním zobrazení nic o oznámeních nenajdete, musíte dále do rozšířených nastavení.

Ani tady notifikace nenajdete, jsou schovaná až pod Nastavením obsahu.

chrome nastavení obsahuTady už Oznámení jsou, karta zobrazuje výchozí stav, k dalšímu nastavení je opět potřeba rozkliknout.

Volbu Před odesláním se zeptat určitě neměňte. Dole na kartě pak najdete blokované i povolené stránky, které je možné snadno spravovat.


Mozilla

V Mozille začnete podobně – tři čárky v pravém horním rohu a zvolit Možnosti

Podobně jako v Chrome jsou i tady notifikace schované pod záložkou Obsah.

Oproti Chrome má Mozilla možnost úplné deaktivaci (Nerušit mě)– bohužel funguje jen do restartu prohlížeče. Ke správě webů slouží tlačítko „vybrat…“. které otevře popup okno se seznamem povolených webů.

Vyberete a odeberete požadovaný web a uložíte změny.

Chrome na Android

Pro úplnost ještě postup v prohlížeči Chrome

Opět začnete vyvoláním nabídky v pravém horním rohu a následně vstupem do nastavení

Oznámení AndroidNotifikace jsou v tomto případě pod volbou Nastavení webu a následně Oznámení

Další krok je už prakticky stejný jako u předchozích postupů.

Tak, a máme vypnuto. No a pokud přece jen o nějakou notifikaci z konkrétního webu stojíte, není nic jednoduššího, než si je znovu povolit.